FORGOT YOUR DETAILS?

ALAN KAPATMA SİSTEMLERİ

Ekonomik Pnömatik (Hava Destekli) Yapılar

Pinömatik yapılar sezonluk veya sabit olarak kullanabileceğiniz takılır-sökülür hava destekli yapılardır. Kullanım alanları oldukça geniş olan pinömatik yapılar gün geçtikçe kendine yeni kullanım alanları bulmaktadır. Başlıca kullanım alanları Tenis kortları, Futbol Sahaları, Spor Salonları, Veledromlar, Botanik bahçeler, Kazı Alanları, Plaj Voleybolu, Fabrika, Depolama gibi geniş ölçekte kullanılmaktadır.

Cidar veya çeper, duvar olarak ta bilinir.

Pinömatik (Havalı Destekli) bu yapılarda tek ve çift cidarlı olarak üretile bilmektedir.

Çift çeperli üründe ki avantaj ise yapının için yaz aylarında ki sıcak havanın kırılarak daha serin bir ortam olmasına olanak sağlarken, kışın ise ısıtıcı ile sıcaklı derecesi ayarlanan ortamın stabil kalmasında  en önemli unsur olarak göze çarpar

PİNÖMATİK (HAVA DESTEKLİ)  KULLANILACAK MEMBRAN

Alan kapatma sistemlerimizde kullanılan malzeme işin büyüklüğü, iklim şartları ve ekonomik koşullara göre değişkenlik gösterebilir.  Şişme Çözümler olarak kullanılan malzemelerde rip-stop özelliği başta olmak şartı ile 720 gr/m² - 900 gr/m² ağırlığında olmasına özen göstermekteyiz. Alan kapatma sistemlerinde her branda kullanılamaz. Kullanılacak malzemenin oksitlenme, renk değiştirme ve polyesterinin çürümemesi gerekmektedir. Brandaların hepsi birbirine benzese de iç materyalleri ve kimyasalları aynı değildir. Kullanılan branda işin % 80 kısmını oluşturduğundan genel toplamda işin maliyetini brandanın kalitesine göre 3-4 kat daha fazla değiştirebilmektedir.

  • Yanmazlık özelliği yapılarda mecburidir. Sertifikalı malzeme kullanılmalı
  • işin büyüklüğüne göre 720-1000 gr/m² malzeme kullanılmalı
  • Anti korozyon ve oksit özellikli malzeme kullanılmalı
  • En düşük atkı çözgü sıklığı 8-8 mm olmalıdır.

DÖRT MEVSİM KAPALI ALAN

DÖRT MEVSİM KAPALI ALAN Şişme alan kapatmalar doğa ile uyumlu ve güneş ışığını doğru orantıda geçirerek dört mevsimde kullanışlı alanlar kurmanızı sağlar.

KURULUP & SÜKÜLEBİLİR

Dilerseniz hava koşullarının uyumsuz olduğu mevsimlerde sükülebilir ve tekrar kurulabilir. Tarihleri siz belirleyin

GÖRSEL

Kurulan alan ile bir bütünlük sağlayarak estetik açıdan görsellik taşır. Göz zevkinizi bozmaz.

EKONOMİK

Diğer çelik ve betonarme yapıya göre daha az maliyetle daha çok alanı kapatırsınız. %70'e varan kazanç sağlar

TOP